Littelfuse LFJ60060FBC Fuse Cover 600V 60A
Fuse Cover 600V 60A
  • MPN: LFJ60060FBC
  • UPC: 079458188561
  • PPN: LTF-LFJ60060FBC
Spec sheet
Loading compare button...
In Stock
Company Stock:
00
Available to Ship Same/Next Business Day if In Stock and Ordered before 12:00 PM EST
Looking to buy a large quantity?
To view product inventory
Description
Fuse Cover 600V 60A
Specifications
Specifications
Maximum Amps
60
VAC (V)600
Downloads
Similar Products
Fuse Block Cover, 600 Vac/Vdc, 35-60A, Dead Front, Class H, K5, R
Bussmann SAMI-5I Fuse Block Cover, 600 Vac/Vdc, 35-60A, Dead Front, Class H, K5, R
MPN
SAMI-5I
In Stock
Company Stock:
00
SAMI Fuse Cover 65-100A Dead Front 1.58 Inch Height 4.88 Inch Length
Bussmann SAMI-3N SAMI Fuse Cover 65-100A Dead Front 1.58 Inch Height 4.88 Inch Length
MPN
SAMI-3N
SAMI Fuse Cover
Bussmann SAMI-3I SAMI Fuse Cover
SAMI-3I
Fuse Cover 0-30A Class H, K5, R .75 Inch x 1.72 Inch x 3.82 Inch 250 Vac/Vdc
Bussmann SAMI-9N Fuse Cover 0-30A Class H, K5, R .75 Inch x 1.72 Inch x 3.82 Inch 250 Vac/Vdc