Bussmann 15BCLS-100 100A Motor Fuse, Compact Size, Lightweight Design
100A Motor Fuse, Compact Size, Lightweight Design
  • MPN: 15BCLS-100
  • UPC: 051712525930
  • PPN: BUS-15BCLS-100
Spec sheet
In Stock
Company Stock:
00
Lead times may vary. For an accurate estimate please contact us.
Looking to buy a large quantity?
To view product inventory
Description
Specifications
General
UPC
Product Height
.001 in
Product Weight
.001 lb
Compliances
Contact Manufacturer
Product Length/Depth.001 in
Product Width.001 in
WarrantyNot Applicable
CertificationsNot Applicable
Electrical Rating
Amperage Rating
100 A
Similar Products
Semiconductor Fuse 30A 1200V High Speed - Compact Size, UL Recognized